Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Priđi bliže

Go down 
AuthorMessage
Karla.
Administrator Foruma
Administrator Foruma
Karla.


Broj postova : 5226
Join date : 2009-08-18
Age : 29
Lokacija : u svom svijetu.

Priđi bliže Empty
PostSubject: Priđi bliže   Priđi bliže EmptyThu May 13, 2010 4:15 pm

Radnja serije
U centru priče nalazi se šesnaestogodišnja tinejdžerka Beba koja živi sa roditeljima u Beogradu i proživljava slatke muke odrastanja. Njeno viđenje sveta je mladalački ironično i prožeto pop-kulturnim referencama - od muzike, knjiga i mode - do Fejsbuka.

Idejni zamajac svih dešavanja u seriji je pre svega potraga glavne junakinje za identitetom. A upravo je očajnička potraga i potreba za prisvajanjem identiteta (nacionalnog, rasnog, rodnog, političkog, sportskog...) ono što uzrokuje diskriminaciju drugih. Svi problemi na koje naši junaci budu nailazili, proizilaziće iz njihove nepromišljene želje da se uklope i postanu identični preovlađujućem društvenom modelu, a ne da spoznaju sopstveno ja.
Naša junakinja instinktivno, u nedostatku bržeg rešenja, teži da svoj identitet odredi preko momka koji joj se sviđa - povučena trendom i modom, ona se ubeđuje da je najpopularniji dečko u odeljenju, Aleksa - taj koji zaslužuje njenu naklonost i simpatije. Njena opčinjenost glavnim frajerom u odeljenju, trajaće sve dok barem malo ne počne da shvata ko je ona zaista i šta zapravo želi. Tek kada nasluti obrise svoje odrastajuće ličnosti shvatiće šta zapravo želi...

Namera autora, cilj serije
S obzirom da je gore pomenuti princip EE metodologije pre svega diskretan način provlačenja obrazovnih sadržaja kroz zabavu namera svih nas koji učestvujemo u oblikovanju i realizaciji serije jeste da stvorimo kvalitetnu, zabavnu i inspirativnu seriju za što širu gledalačku populaciju, bez obzira na godište, socijalni i obrazovni status. Sam naslov serije Priđi bliže na izvestan način predstavlja uputstvo na koji način se ona priprema, ali i gledaocima sugeriše na koji način treba da se gleda.

Autorska ekipa serije

Izvršni koordinator programa "Priđi bliže": Nevena Mladenović Blagojević
Urednik: Tamara Vešković
Scenarista: Danica Pajović
Producent: Slobodan Stojičić
Kompozitor: Vladimir Grajić
Muzički urednik: Ana Pavlović
Kostimograf: Suzana Gligorijević
Scenografi: Miroslava Andrejević i Marija Poznanović
Direktor fotografije: Zoran Sinđelić
Reditelj: Petar Stanojlović

Glumačka podela likova

Ljubica Protić, Bebina majka (Ivana Mihić)
Moma Protić, Bebin otac (Dragoljub Ljubičić, Mićko)
Marko Arsić, profesor (Nebojša Dugalić)
Radmila Kijača, profesorka (Gorica Popović)
Sava Terzić, deda (Ivan Jagodić)
Miljana Cvetić, profesorka (Kristina Radenković)
Nenad Milić, paša (Željko Mitrović)
Dejan Rakić, Deki (Dejan Jelača)
Školski policajac (Srđan Jovanović)
Velisavljević, profesor (Radoslav Milenković)

Glumačka podela likova tinejdžera


Teodora Beba Protić, glavna junakinja, šesnaestogodišnja devojcica (devojka koja pokušava da brzo odraste kako bi uhvatila korak sa svojim vršnjakinjama). Igra je: Jovana Andrić

Zeka Rakić, dečko koji ni sebi ne sme da prizna da je zaljubljen u Bebu i kao Bebin najbolji drug uspešno to prikriva. Igra ga: Miloš Jović

Hristina Tika Đorđević, jedna od najboljih Bebinih drugarica, umetnički nastrojena, okrenuta duhovnim vrednostima, pomalo avangardna devojka. Igra je: Teodora Slavinski

Anja Jovanović, Bebina druga najbolja drugarica, fenserka, okrenuta pre svega spoljašnjem izgledu i na izgled površnim stvarima, uprkos svemu tome jako bistra. Igra je: Olivera Bacić

Aleksa Vuković, novopridošli dečko u odeljenju koji odmah po dolasku u novu školu postaje najbolji "frajer", pun love, menja devojke svaki dan i iz hira pokušava da osvoji Bebu, međutim... Igra ga: Milan Čiča.
Back to top Go down
Karla.
Administrator Foruma
Administrator Foruma
Karla.


Broj postova : 5226
Join date : 2009-08-18
Age : 29
Lokacija : u svom svijetu.

Priđi bliže Empty
PostSubject: Re: Priđi bliže   Priđi bliže EmptyThu May 13, 2010 4:17 pm

Ja sam jučer pogledala na YT prvu epizodu i mogu reć'
da mi se serija sviđa i budem ju pratila preko neta jer kolko znam,na RTS-u se već dugo prikazuje,a ja to hoću sve postepeno gledat ^^

Preporučujem vam da pogledate =) jako je zanimljiva,uglavnom,radi se o tinejdžerima i zato i je zanimljiva Very Happy
Back to top Go down
 
Priđi bliže
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Off topic :: Music&TV :: Televizija / Television-
Jump to: