Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Michael Jackson

Go down 
+10
vondyca4ever
..Fuego..
Martina
Ana.
<3 FILE <3 ANY <3
ღLanaღ
~*Vondy_Pollita_Dajana*~
Anahi_xD
Chuck
Karla.
14 posters
AuthorMessage
Karla.
Administrator Foruma
Administrator Foruma
Karla.


Broj postova : 5226
Join date : 2009-08-18
Age : 29
Lokacija : u svom svijetu.

Michael Jackson Empty
PostSubject: Michael Jackson   Michael Jackson EmptyThu Aug 20, 2009 9:52 pm

Michael Jackson Thrillermichaeljackson

Michael Joseph Jackson (Gary, Indiana, 29. kolovoza 1958. - Los Angeles, Kalifornija, 25. lipnja 2009.), bio je američki pop glazbenik, čiji je kontroverzni osobni život bio dio pop kulture zadnje četvrtine 20. stoljeća.
Rođen je u brojnoj glazbenoj obitelji Jackson i sedmo je od od devetoro djece. Debitirao je na profesionalnoj glazbenoj sceni s jedanaest godina kao član sastava Jackson 5. Solo karijeru započeo je 1971. godine dok je još uvijek bio član sastava. U kasnijim godinama, u javnosti je često nazivan "Kraljem popa". Pet njegovih solo studijskih albuma jedni su od najprodavanijih glazbenih materijala na svijetu: Off the Wall (1979.), Thriller (1982.), Bad (1987.), Dangerous (1991.) i HIStory (1995.). Početkom osamdesetih godina dvadesetog stoljeća, postao je dominantna figura u popularnoj glazbi i prvi afroamerički zabavljač koji je stekao jaki publicitet na MTV-ju. Popularnost video spotova njegovih pjesama koji su prikazivani na MTV-ju kao što su "Beat It", "Billie Jean" i "Thriller" - poznati po transformaciji video spota u umjetničku formu i promidžbeni alat pomoglo je relativno mladoj televiziji stjecanje ugleda. Video spotovi pjesama kao što su "Black or White" i "Scream" produžili su Jacksonovu popularnost i tijekom devedesetih. Sa scenskim nastupima i video spotovima, Jackson je popularizirao veliki broj fizički kompliciranih plesačkih tehnika kao što su robot i moonwalk. Njegov svojstven glazbeni zvuk utjecao je na mnoge hip hop, pop i moderne ritam i blues izvođače. Jackson je donirao milijune dolara u humanitarne svrhe radom svoje zaklade, izdavanjem humanitarnih singlova i podržavanjem 39 akcija. Drugi aspekti njegovog privatnog života poput promjena njegove pojave i ponašanja izazvali su mnoge kontroverze koje su oštetile njegov javni imidž. Pored toga, 1993. godine optužen je za seksualno maltretiranje djeteta. Istraga je bila prekinuta zbog toga što Jackson nije tužen na sudu i zbog nedostatka dokaza. Jackson se ženio dva puta i postao otac troje djece što je uzrokovalo još kontroverzija. Godine 2005. suđeno mu je za seksualno zlostavljanje i za par drugih optužbi. Kasnije je oslobođen svih optužbi. Jedan je od par umjetnika koji su uvršteni u Rock and Roll kuću slavnih dva puta. Vlasnik je nekoliko Guinnessovih rekorda (među kojim i rekorda za "Najuspješnijeg zabavljača svih vremena") i 13 Grammyja. Do sada je izdao 13 singlova koji su bili na prvom mjestu ljestvice Billboard hot 100, više nego bilo koji muški izvođač. Prodao je više od 750 milijuna primjeraka svojih albuma. Jacksonov jako poznati privatni život zajedno s njegovom uspješnom karijerom čini ga dijelom popularne kulture posljednja četiri desetljeća i jednim od najpoznatijih muškaraca na svijetu.

Preminuo je desetak dana prije koncerta u sklopu svoje povratničke turneje u londonskoj O2 areni za koju je bilo rasprodano svih 50 koncerata. Prvi je trebao biti održan 13. srpnja 2009., a završili bi u proljeće 2010. godine.
Dana 25. lipnja 2009. Jackson se srušio u svom domu, iznajmljenoj kući u Los Angelesu. Pokušaji oživljavanja njegovog osobnog liječnika bili su neuspješni, a hitna pomoć zaprimila je poziv u 12:22 po mjesnom vremenu i za 3 minute stigla do Jacksonove kuće, navodno nije disao i započeta je kardiopulmonalna reanimacija. Na putu do losangeleske bolnice (Ronald Reagan UCLA Medical Center) pokušali su ga reanimirati, ali je u bolnicu dovezen u komi. Napori za oživljavanje nastavili su se do 1:13 (20:13 UTC). Proglašen je mrtvim u 2:26 po mjesnom vremenu (21:26 UTC).

Albumi:

* Got to Be There (1972.)
* Ben (1972.)
* Music & Me (1973.)
* Forever, Michael (1975.)
* Off the Wall (1979.)
* Thriller (1982.)
* Bad (1987.)
* Dangerous (1991.)
* HIStory (1995.)
* Invincible (2001.)

Rekordi:

# Prema broju prodanih nosača zvuka unutar jedne godine "najuspješniji umjetnik svih vremena" (Most successful entertainer of all time, prema Guinnessovoj knjizi rekorda), koji je 1989. samo prodajom nosača zvuka zaradio 125 milijuna američkih dolara.
# Najprodavaniji glazbeni album svijeta - "Thriller" iz 1982. s otprilike 109 milijuna prodanih primjeraka.
# Prvi umjetnik, koji je službeno prodao više od 100 milijuna glazbenih albuma izvan SAD-a.
# Dosada najviše plaćeni ugovor za ploču, 890 milijuna američkih dolara od Sonyja, 1991.
# Muški solo izvođač s najviše broj jedan singlova na američkim glazbenim ljestvicama (14).
# Najviše hit singlova na britanskim ljestvicama unutar jedne godine.
# Glazbenik s najviše albuma koji su se na američkim glazbenim ljestvicama s ulaskom na glazbene ljestvice odmah popeli na sam vrh zauzevši prvo mjesto - Bad, Dangerous, HIStory i Invicible.
# Prvi pjevač koji se na ljestvici američkih singlova popeo odmah na prvo mjesto ("You Are Not Alone", 1995.).
# Najuspješnija serija koncerata, u ljeto 1988. godine, njegovih sedam koncerata na Wembley stadionu u Londonu bili su rasprodani, s ukupno 504.000 posjetitelja tih sedam koncerata.
# Umjetnik, koji je osvojio najviše Grammyja prilikom jedne dodjele (ukupno 8, 1984.).
# Najviše hitova s jednog albuma koji su osvojili prvo mjesto glazbenih ljestvica u SAD-u (Bad - pet singlova s tog albuma dosegla su vrh).
# Najprodavaniji videospot na svijetu, videokaseta "Making Michael Jackson's Thriller" iz 1983. godine.
# Najviše plaćena poznata osoba za reklamni spot, Pepsi mu je platio 12 milijuna dolara za 4 reklamna spota.
# Umjetnik s najskupljim videospotovima: Scream (do danas), Black Or White, kao i You Rock My World. Na svakoga od njih potrošeno je više milijuna dolara. Isto tako milijuni su potrošeni u produkciju spotova Remember The Time kao i In The Closet
# U Guinessovoj knjizi rekorda Jacksonu je upisan kao "najuspješniji zabavljač svih vremena"
# S prodajom od jedanaest karata po sekundi, najbrže rasprodan niz koncerata: 750.000 ulaznica za 50 planiranih koncerata u Londonu od srpnja 2009. do ožujka 2010.[168]
# Zajedno s obitelji drži rekord kao najuspješnija obitelj pop glazbe.
# 24 singla na njemačkim ljestvicama singlova s istovremeno 9 albuma na njemačkim ljestvicama albuma unutar jednoga tjedna.
Back to top Go down
Chuck
Administrator Foruma
Administrator Foruma
Chuck


Broj postova : 4080
Join date : 2009-08-11
Lokacija : Upper East Side, NY

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptyThu Aug 20, 2009 10:41 pm

Nisam ga prije slušo, neslušam ga ni sada, poslušam ga jedino ako bude na TV-u.. Pa i nisu meni njegove pjesme nešto baš super, bolji mi je ples i onaj Moon walk..
Back to top Go down
http://gossipgirlcroatia.forumcroatian.com/
Anahi_xD
Member
Member
Anahi_xD


Broj postova : 173
Join date : 2009-08-21

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySat Aug 22, 2009 12:39 pm

njega po ljudi počelo slušat kad je umraa
ono prebolesno
MJ R.I.P. al nisan ga nikad slušala iskreno
ima dobrih pisama tipa bad,thriller...al onoo
Back to top Go down
~*Vondy_Pollita_Dajana*~
Member
Member
~*Vondy_Pollita_Dajana*~


Broj postova : 761
Join date : 2009-08-18
Age : 29
Lokacija : Split

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySat Aug 22, 2009 12:40 pm

Anahi_xD wrote:
njega po ljudi počelo slušat kad je umraa
ono prebolesno
MJ R.I.P. al nisan ga nikad slušala iskreno
ima dobrih pisama tipa bad,thriller...al onoo

pa da.. isto ka i Tošu.. bolesno
Back to top Go down
http://pollitosdecroacia.forumotion.com/forum.htm
Anahi_xD
Member
Member
Anahi_xD


Broj postova : 173
Join date : 2009-08-21

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySat Aug 22, 2009 12:42 pm

e bašš...meni prija ga nikad nije slušala i ono umra,kupila dvd i uživila see...božeee kako retardirano,ne kontan stvarno Rolling Eyes
Back to top Go down
Karla.
Administrator Foruma
Administrator Foruma
Karla.


Broj postova : 5226
Join date : 2009-08-18
Age : 29
Lokacija : u svom svijetu.

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySat Aug 22, 2009 12:54 pm

Da,to mi je glupo što počnu slušat tek kad umre...:S
Back to top Go down
ღLanaღ
Administrator Foruma
Administrator Foruma
ღLanaღ


Broj postova : 524
Join date : 2009-09-02

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptyThu Sep 10, 2009 9:15 am

Hahahaha,tek kad umre...
Ma daaa...Pa koliko je on bio poznat pre nego što smo se mi čak i rodili?!
Jeste,u poslednje vreme i nije imao baš fanova,ali pre 20 godina?Ha?
Svi su ludeli za njim!

Međutim,ne volim niti slušam njegovu muziku...

I nije nešto da ga žalim,sam je sebe ubio(od toliko operacija,anestezija,srce mu je oslabio i na kraju infarkt)...

Ali,on će zauvek biti legenda...Jedan je MJ...
Back to top Go down
Chuck
Administrator Foruma
Administrator Foruma
Chuck


Broj postova : 4080
Join date : 2009-08-11
Lokacija : Upper East Side, NY

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySun Sep 13, 2009 12:18 pm

MJ je car... Kralj pop... Nisam ga slušo.. Neslušam ga ni sada.. Jer nisam jedan od onih koji počnu nekoga slušat tek kad umre i počnu cjenit njegov rad.. Al sam znao nekad poslušat neke njegove pjesme.. Žao mi je toga što si je napravio od života, ali to je njegov izbor.. Ja mislim da su ono sve bile laži, da je pedofil i takve stvari... Nevjerujem da je on takav.. Jer u većini novina, intervjua... svugdje ga pokažu i on sam kaže da je on dijete zarobljen u tijelu odraslog čovjeka, i znači da on voli biti sa djecom i igrati se sa njima, a i odrasli su ga razočarali.. Isto kako ga je onaj kreten prije par godina kada je snimao dokumnetarc o njemu, trebao ga je prikazat kao dobrog čovjeka, a on ga je prikazao ko neko čudovište, pedofila, i neznam ni ja šta.. I ovo oko njegove smrti, nedaju jadnom čovjeku ni da umre u miru..Nemože počivat u miru.. Meni su dobre njegove pjesme Dirty Diana, Billie Jean, i ona pjesma koju pjeva sa Janet, i još jedna pjesma ali se nemogu sjetiti kako se zove..
Back to top Go down
http://gossipgirlcroatia.forumcroatian.com/
Chuck
Administrator Foruma
Administrator Foruma
Chuck


Broj postova : 4080
Join date : 2009-08-11
Lokacija : Upper East Side, NY

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySun Sep 13, 2009 12:31 pm

Evo jedan video gdje MJ i Britney zajedno pjevaju.. Very Happy

Back to top Go down
http://gossipgirlcroatia.forumcroatian.com/
ღLanaღ
Administrator Foruma
Administrator Foruma
ღLanaღ


Broj postova : 524
Join date : 2009-09-02

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySun Sep 13, 2009 1:16 pm

Slažem se u potpunosti,Josipe...
I ja mislim da uopšte nije bio onakav kakvim su ga prokazivali!

I,da...Što ga jednostavno ne puste da počiva u miru?
Jadan čovek,kritikuju ga i kad je mrtav...UŽAS,TI LJUDI NEMAJU DUŠU!!!

Nisam ga slušala,ali on je bio i biće zauvek KRALJ...
Back to top Go down
<3 FILE <3 ANY <3
Member
Member
<3 FILE <3 ANY <3


Broj postova : 405
Join date : 2009-08-25
Age : 27
Lokacija : na koncertu =)

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySun Sep 13, 2009 6:14 pm

on je stvarno super , super pleše pjeva ali ne slušam ga baš nešto puno
Back to top Go down
Ana.
Member
Member
Ana.


Broj postova : 275
Join date : 2009-08-19
Age : 29
Lokacija : ¤¤Na kavi s Anahi¤¤

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptyThu Oct 01, 2009 6:57 pm

ne slušam ga ...
Back to top Go down
Martina
Moderator Foruma
Moderator Foruma
Martina


Broj postova : 1099
Join date : 2009-09-26
Lokacija : Manhattan, NY

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySun Oct 18, 2009 10:02 pm

Prije nego što je umro R.I.P, nisam ga sušala, a sada onako, ali stvarno je super plesao i imao je super pjesme.
Back to top Go down
..Fuego..
Member
Member
..Fuego..


Broj postova : 553
Join date : 2009-10-15

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptyMon Oct 19, 2009 8:55 pm

pa nisam ga nikad slušala,a ni sada ga ne slušam
Back to top Go down
vondyca4ever
Member
Member
vondyca4ever


Broj postova : 1720
Join date : 2009-11-03
Age : 28

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySun Nov 08, 2009 1:31 pm

TIP JE ZAKON........njegov moonwalk mu je najjači
Back to top Go down
https://www.facebook.com/photo.php?pid=30494413&id=1229173612
Nina_RBD
Member
Member
Nina_RBD


Broj postova : 55
Join date : 2009-11-15
Age : 27

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySun Nov 15, 2009 9:32 pm

predobar pjevač i naravno plesač...super je..žao mi je kaj je umrl..
ja njega slušam zajedno sa mamom jer ga ona obožava..uvijek ga joj moram staviti...i meni ima dobre pjesme..najbolje su mi billie jean...man in the mirror...i još puno njih..
Back to top Go down
Martina
Moderator Foruma
Moderator Foruma
Martina


Broj postova : 1099
Join date : 2009-09-26
Lokacija : Manhattan, NY

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySun Nov 15, 2009 10:28 pm

Nina_RBD wrote:
predobar pjevač i naravno plesač...super je..žao mi je kaj je umrl..
ja njega slušam zajedno sa mamom jer ga ona obožava..uvijek ga joj moram staviti...i meni ima dobre pjesme..najbolje su mi billie jean...man in the mirror...i još puno njih..

Man in the mirror i billie jean, legendarne pjesme, definitivno se slažem s tobom.
Back to top Go down
vondyca4ever
Member
Member
vondyca4ever


Broj postova : 1720
Join date : 2009-11-03
Age : 28

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptyMon Nov 30, 2009 3:21 pm

Ma car je .......
Back to top Go down
https://www.facebook.com/photo.php?pid=30494413&id=1229173612
Valee
Administrator Foruma
Administrator Foruma
Valee


Broj postova : 2210
Join date : 2009-09-26
Age : 36
Lokacija : ...in my dreams with you .. ....

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySun Jan 10, 2010 8:04 pm

Službeno: Michael Jackson je ubijen!

SMRTOVNICA Michaela Jacksona je procurila u javnost i dokazala ono u što su mnogi sumnjali: kralj popa je ubijen. Nakon smrti na Jacksonovom tijelu su obavljene dvije obdukcije, jedna 7. lipnja, na kojoj ne stoji uzrok smrti, te druga, 31. kolovoza koja kaže da je Michael Jackson ubijen.

Navodno mu je u vene ubrizgana pozamašna doza propofola, što ponovo baca sumnju na Michaelovog liječnika Conarda Murraya, koji je otpočetka pod povećalom javnosti i istrage. Upravo zato već priprema obranu na moguću optužnicu, a pretpostavlja se da će ga teretiti za ubojstvo iz nehaja, prenose svi mediji.

Međutim, ovo za njega nije novost jer su mediji u nekoliko navrata prenijeli kako se optužnica protiv Murraya sprema, a ovih dana bi svoje dokumente o istrazi trebao otkriti i FBI, koji posjeduje povjerljivi dokument o životu Michaela Jacksona, koji se navodno dosta vremena odvijao s one strane zakona.

Priča se da u njima stoje navodi da je tijekom 1993., kad je Jackson bio optužen za zlostavljanje maloljetnika, Johnnie Cochran, poznati odvjetnik koji je preminuo prije četiri godine, kontaktirao FBI tvrdeći da je tužiteljeva obitelj pokušala izvući novac od Jacksona pomoću ovih lažnih optužbi, odnosno, da je ucjenjivala Jacksona.

Reagirali su i Jacksonovi: "Michaelova se smrt mora istražiti i nećemo biti zadovoljni dok god se ne utvrdi što se točno dogodilo. Želimo da nam predaju te dokumente", prenio je glasnogovornik medijima.

Ovo sam danas pročitala na indexu.hr Baš me sad zanima jel to konačno isina il nije.
Back to top Go down
AnđelaRBD
Administrator Foruma
Administrator Foruma
AnđelaRBD


Broj postova : 152
Join date : 2009-08-19
Age : 28
Lokacija : En Paraiso Con @Anahi

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptySun Jan 10, 2010 8:22 pm

Moja prijateljice je opsjednuta njime nemam nišš protiv njega stvarno pjesme su mu super =)
Back to top Go down
Karla.
Administrator Foruma
Administrator Foruma
Karla.


Broj postova : 5226
Join date : 2009-08-18
Age : 29
Lokacija : u svom svijetu.

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptyMon Jan 11, 2010 4:40 pm

Valee wrote:
Službeno: Michael Jackson je ubijen!

SMRTOVNICA Michaela Jacksona je procurila u javnost i dokazala ono u što su mnogi sumnjali: kralj popa je ubijen. Nakon smrti na Jacksonovom tijelu su obavljene dvije obdukcije, jedna 7. lipnja, na kojoj ne stoji uzrok smrti, te druga, 31. kolovoza koja kaže da je Michael Jackson ubijen.

Navodno mu je u vene ubrizgana pozamašna doza propofola, što ponovo baca sumnju na Michaelovog liječnika Conarda Murraya, koji je otpočetka pod povećalom javnosti i istrage. Upravo zato već priprema obranu na moguću optužnicu, a pretpostavlja se da će ga teretiti za ubojstvo iz nehaja, prenose svi mediji.

Međutim, ovo za njega nije novost jer su mediji u nekoliko navrata prenijeli kako se optužnica protiv Murraya sprema, a ovih dana bi svoje dokumente o istrazi trebao otkriti i FBI, koji posjeduje povjerljivi dokument o životu Michaela Jacksona, koji se navodno dosta vremena odvijao s one strane zakona.

Priča se da u njima stoje navodi da je tijekom 1993., kad je Jackson bio optužen za zlostavljanje maloljetnika, Johnnie Cochran, poznati odvjetnik koji je preminuo prije četiri godine, kontaktirao FBI tvrdeći da je tužiteljeva obitelj pokušala izvući novac od Jacksona pomoću ovih lažnih optužbi, odnosno, da je ucjenjivala Jacksona.

Reagirali su i Jacksonovi: "Michaelova se smrt mora istražiti i nećemo biti zadovoljni dok god se ne utvrdi što se točno dogodilo. Želimo da nam predaju te dokumente", prenio je glasnogovornik medijima.

Ovo sam danas pročitala na indexu.hr Baš me sad zanima jel to konačno isina il nije.

Ja sam to slično na teletekstu pročitala. I mene također zanima jel' istina.
Back to top Go down
vondyca4ever
Member
Member
vondyca4ever


Broj postova : 1720
Join date : 2009-11-03
Age : 28

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptyMon Jan 11, 2010 7:51 pm

ja mislim da je.pa nije valjda glup da se ubije prije samog koncertA
Back to top Go down
https://www.facebook.com/photo.php?pid=30494413&id=1229173612
Karla.
Administrator Foruma
Administrator Foruma
Karla.


Broj postova : 5226
Join date : 2009-08-18
Age : 29
Lokacija : u svom svijetu.

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptyFri Sep 03, 2010 2:41 pm

Michael Jackson navodno je s djecom oštetio vilu u kojoj su živjeli godinu dana. Stanodavac sad od njega posthumno zahtijeva čak 1,5 milijuna kuna

http://www.24sata.hr/video/pokojni-jacko-je-na-sudu-zbog-neplacenih-dugova/189085/
Back to top Go down
♥Dulce♥Anahi♥
Moderator Foruma
Moderator Foruma
♥Dulce♥Anahi♥


Broj postova : 140
Join date : 2010-08-18
Age : 24

Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson EmptyFri Sep 03, 2010 3:10 pm

Ubijen je 100%
Back to top Go down
Sponsored content





Michael Jackson Empty
PostSubject: Re: Michael Jackson   Michael Jackson Empty

Back to top Go down
 
Michael Jackson
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Jackson nakon smrti zaradio više od oko 1,75 milijardi kuna

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Off topic :: Music&TV :: Glazba / Musica-
Jump to: